Polska nadal importuje produkty ze Stanów – sprawdzamy jakie

Polska nadal importuje produkty ze Stanów  – analizujemy jakie.

Jednym z importowych liderów na międzynarodowym rynku ekonomicznym są z pewnością Stany Zjednoczone. Mimo światowego kryzysu, gdy gospodarki mnóstwa państw widocznie przystopowały, a ich dochody spadły, Stany Zjednoczone utrzymywały się w czołówce państw nie tylko najbardziej rozwiniętych, lecz i o bardzo silnej gospodarce. Ma to właściwe efekty również i obecnie, bo z USA wiele artykułów kupuje także Polska.
Co zazwyczaj sprowadzamy zza oceanu? Nade wszystko dowolnego rodzaju sprzęt elektroniczny, na czele z telefonami, laptopami i czytnikami ebooków. Wielki popyt jest w Polsce także na tamtejsze auta, chociaż najczęściej są to zamówienia typowo indywidualne – sprzedawcy importują auta dopiero po potwierdzeniu kilku zamówień, ponieważ tylko w tej sytuacji taki przewóz będzie dla nich korzystny finansowo. Na nasz rynek z przeznaczeniem do dalszej sprzedaży importuje się również motocykle z wyjątkowym uwzględnieniem renomowanych Harleyów. Import z USA to też ubrania i buty, przede wszystkim te znanych firm oraz produkty żywnościowe. Wśród polskich marketów sporym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim produkty żywnościowe, które w środkowej części kontynentu są zazwyczaj w ogóle nieznane – jak przykładowo masło orzechowe albo dziwne odmiany słodyczy i soków owocowych. Polski rynek z chęcią przyjmuje również przywożone ze Stanów elementy do maszyn, pojazdów oraz podstawowej elektroniki.

Polska nadal importuje produkty ze StanówNie dosyć tego tylko mieć pojęcie, co importować oraz na co jest w danej chwili potrzeby. Chcąc zmniejszyć koszty wielu importerów decyduje się na skorzystanie z atrakcyjnego cenowo przewozu morskiego – mimo że trwa on na pewno dłużej od powietrznego, jest gwarancją niższych kosztów, a co za tym idzie, sklepowy sprzedawca może zaoferować w sklepie niższą cenę dla swoich klientów. Warto jednak pamiętać, że import z USA rządzi się podobnymi restrykcjami, co import towarów z terenów Unii Europejskiej czy pozostałej Europy. To świadczy, iż importowane towary przechodzą inspekcję celną oraz jest na nie nakładane cło i zwykle podatek VAT.